Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS II Lens (SEL70200GM2)
Qty:
Qty:
Availability: In stock and brand new
Why Buy From Panamoz.com?
 Free 3 Year UK/EU/US Local Warranty
 14 Day Money Back Guarantee
 Prices include taxes and duties
 All inclusive prices with no hidden fees
 Products are 100% brand new and in box
 Express shipping with insurance and tracking
 Delivery in 7-14 business days only
 Secure payment with PayPal/credit/debit cards
Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS II Lens
ALC-F77S 77mm Front Lens Cap
R1EM Rear Lens Cap for E-Mount Lenses (Dark Gray)
Lens Hood
Lens Case
Tripod Collar
Focal Length 70 to 200mm
Maximum Aperture f/2.8
Minimum Aperture f/22
Lens Mount Sony E
Format Compatibility Full-Frame
Angle of View 34° to 12° 30'
Minimum Focus Distance 15.7" / 40 cm
Optical Design 17 Elements in 14 Groups
Diaphragm Blades 11, Rounded
Focus Type Autofocus
Image Stabilization Yes
Tripod Collar Removable and Rotating
Filter Size 77 mm (Front)
Dimensions (ø x L) 3.46 x 7.87" / 88 x 200 mm